Dzisiaj mam dla Was mały kursik.
Jak wykonać kwiatka w technice tea bags folding ? To pokaże poniższy kurs. Należy przygotować klej, nożyczki i 8 torebek papierowych po herbacie. Przygotowujemy sobie z najciekawszego fragmentu kwadraty, wszystkie 8 dokładnie takich samych. Składamy je na pół po przekątnej.
Najłatwiej kwadrat przygotować w sposób pokazany na dwóch zdjęciach poniżej.

 Następnie składamy kwadraty w tzw. bazę lody lub latawiec – zaginamy przeciwległe brzegi do linii zgięcia.

 Tak postępujemy w przypadku wszystkich elementów.
 Kolejnym etapem jest zagięcie ostrego rogu na wysokości mniej więc 1/3 długości, jeśli ktoś ma problem może najpierw zagiąć do tyłu tak aby róg dochodził do brzegu „wafelka” w bazie lody – trochę to skomplikowanie się tłumaczy, ale wykonanie jest bardzo proste.
 Tu widać dokładnie jak powinny wyglądać elementy.

 Wszystkie elementy muszą być złożone i układane w tą samą stronę, aby zachować symetrię wzoru. Wsuwamy pojedynczy element w szczelinkę poprzedniego – zarówno lewo jak i praworęczni będą zadowoleni, bo można wkładać elementy zarówno w szczelinkę od lewej jak i od prawej strony. Warto sprawdzić z której strony wychodzi lepszy efekt – włożyć 2-3 na próbę i zadecydować jaki wzór nam bardziej odpowiada.
.

 Ostatni element wkłada się najtrudniej, bo trzeba zachować rytm i trochę wywinąć całość na wierzch ostatniego elementu.
 Na koniec dosuwamy wszystkie elementy do środka, na odwrocie nakładamy  kropkę kleju magic i przytrzymujemy, aż elementy się skleją. Można też nakleić na odwrocie kawałeczek papieru, aby lepiej się trzymało i nie było widać dziurki.
Do wykonania rozetki, można użyć reklam, tu na zdjęciu rozetki z reklamówek do cyrku, przepisów z Biedronki i różnych herbatek.
Życzę udanych prób i ciekawych efektów. Oczywiście im mniejszy kwadracik podstawowy tym mniejsza rozetka wyjdzie. Duże nadają się nawet do dekoracji klasy. Można też jeśli się nie ma jednakowych 8 kombinować z czterema na zmianę, albo po połowie.