W technice tea-bags folding można również wykorzystać etykietki od herbaty czyli małe tekturowe kwadraciki na końcu niteczki. Do wykonania takiego kwiatka potrzebujemy 8 etykietek i klej magic.

 

 Odcinamy zszywkę od reszty etykietki możliwie jak najbliżej brzegu.
 Wszystkie elementy składamy tak samo zaginając na pół po przekątnej robimy 2 zagięcia
 Tak wyglądają zagięcia na etykietce.
 Teraz zaginamy kwadrat w tzw. bazę trójkąt – czyli 2 przeciwległe trójkąty składają się na pół a 2 pozostałe tworzą trójkąt w efekcie 3D
 Tu widać dokładnie jak ma wyglądać pojedynczy element
 Przypominam, że należy zrobić 8 takich samych. Ważne, aby zaginać po tych samych przekątnych wszystkie elementy i wzór na etykietce układał się identycznie na wszystkich elementach kwiatka.
 Po wewnętrznej stronie smarujemy klejem element w tę szczelinę wsuwamy kolejny, tak aby się zazębiły. 
 Przytrzymujemy chwilę, aby klej spoił 2 elementy ( nie da się tego zrobić za pomocą zwykłego kleju biurowego, gdyż  nie będzie trzymał kartonika)
 Tak wyglądają sklejone elementy, dalej postępujemy w taki sam sposób, pamiętając aby wzór ciągle rytmicznie się powtarzał w tą samą stronę. 
Zawsze ustalamy czy kolejne elementy doklejamy na wierzchu czy pod spodem – ma to się układać symetrycznie jak w mandali. 
Doklejamy kolejne elementy 
 Tworzymy rodzaj rozetki

 

 Pierwszy element, należy wsunąć w ostatni, aby zamknął koło
Całość trzymamy chwilę w uścisku aby magic zadziałał i spoił ze sobą elementy, kiedy w trakcie klejenia poszczególnych elementów poluzowały się nieco jest teraz czas, aby docisnąć i zbliżyć maksymalnie do środka.
 
Mam nadzieję, że dzięki kursom tea bags wykorzystacie papierowe elementy przy dobrej herbatce do tworzenia ciekawych prac. Zastosowanie można zobaczyć na moich pracach: Jagodowy shake i Letnie orzeźwienie. Życzę miłych eksperymentów. Polecam rozpropagowanie wśród znajomych zbieranie etykietek, każdy w końcu lubi inna herbatkę 🙂