Garaż to centrum dowodzenia każdego mężczyzny. To w jakim stanie jest to miejsce często świadczy bezpośrednio o nas. Jak zadbać o nasze królestwo w taki sposób, by w ciągu kilku sekund znaleźć to, czego akurat potrzebujemy?Czy facet potrafi sprzątać

Każdy człowiek ma własną definicję porządku. Dodając do tego stereotypy na temat sprzątania dotyczące kobiet i mężczyzn można wysnuć daleko idące wnioski. W tym kontekście w garażu powinien istnieć nieład, a każda nakrętka powinna znajdować się w innymi miejscu. Jeśli już naprawdę tak jest czy da się temu zapobiec? Jest na to kilka trików.

Garaż to nie składzik

Garaż, szczególnie jeśli mieszkamy w mieście, często traktowany jest przez domowników jako składzik niepotrzebnych przedmiotów, pudeł czy starych sprzętów. W domach jednorodzinnych służy temu strych, jednak w przypadku miasta takiego a do dyspozycji często nie mamy. Aby w naszym garażu panował porządek mimo wszystko warto znaleźć miejsce na takie rzeczy w naszym mieszkaniu. Sprzątanie garażu z niepotrzebnych przedmiotów może okazać się czasochłonne, jednak jest to pierwsza czynność, którą powinniśmy wykonać aby zaprowadzić w tym miejscu porządek.

Samochód i narzędzia niezbędne do jego utrzymania

Narzędzia oraz środki, które pozwalają na utrzymanie naszego samochodu w odpowiednim stanie to jedyne słuszne przedmioty, które powinny znaleźć się w garażu. Jeśli już jesteśmy przekonani, że w pomieszczeniu tym znajdują się wyłącznie one, warto zadbać o ich mądre posegregowanie. W tym celu może nam pomóc zamontowanie półek bądź szafek, które pozwolą nam je posortować. Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy nie tylko wielu nerwów na szukanie zaginionych kluczy i nakrętek, ale zyskamy także sporo czasu. Warto o to zadbać.

Jak urządzić garaż?

Większe narzędzia takie jak odkurzacz do samochodu, sprężarkę czy chociażby Karchera do mycia możemy odstawić na wcześniej przygotowane półki, bądź wyznaczone do tego miejsca. Klucze i inne rzeczy, które potrzebne są na co dzień warto trzymać w jednym miejscu i najodpowiedniejsza w tym kontekście wydaje się skrzynka na narzędzia. Te rzeczy, które potrzebujemy rzadziej, warto odłożyć na regał. Małe śrubki, nakrętki oraz im pokrewne dobrze jest powrzucać do plastikowych pojemników bądź zwykłych pudeł. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://domifikacje.pl/better-life/garaz-czy-stajnia-augiasza/.

Czy facet potrafi sprzątać?

Utrzymanie czystości na odpowiednim poziomie jest ważne

Garaż, to nie mieszkanie. Nie proponujemy aby miejsce, w którym trzymasz samochód i niezbędne narzędzia było czyste jak apteka, jednak tłuste plamy po smarach czy wycieki z samochodu warto jest z niego usuwać na bieżąco. Nie chodzi w tym przypadku tylko i wyłącznie o estetykę (ale o nią także), ale przede wszystkim o to, by wchodząc do niego na co dzień nie ubrudzić ubrań czy butów. W kontekście środków chemicznych, które często używa się do utrzymania samochodu często wietrzenie tego miejsca także jest sprawą, o której nie powinniśmy zapominać. To bardzo ważne dla naszego zdrowia!

Sprzątanie garażu to nie jednorazowy obowiązek. O porządek w tym miejscu trzeba dbać każdego dnia. Im bardziej będzie nam na tym zależeć na co dzień, tym rzadziej będziemy musieli w nim urządzać gruntowne porządki. Jeśli zdobędziemy się na to pierwszy raz, kolejne będą już z pewnością prostsze. Polecamy!