Styl loft ma swoje charakterystyczne wyznaczniki – wśród nich znajdują się między innymi industrialne lampy, meble wykonane z metalu oraz postarzanego drewna, również krzesła, które wprowadzają do tych przestrzeni ten unikatowy klimat. Gdy szukasz krzeseł loftowych, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę, zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!

Wnętrza w stylu loft nawiązują do industrialnych przestrzeni dawnych fabryk, które zostały zamienione na przestrzenie mieszkalne. Teraz, gdy styl ten stał się tak popularny, w sklepach możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji, aby samodzielnie wykonać aranżację w stylu loftowym. Wśród nich znajdziemy też ciekawe krzesła – na co warto się zdecydować?Krzesła idealne

Krzesła metalowe w stylu Tolix

To chyba najbardziej popularne krzesła loftowe, które kojarzone są z tym właśnie stylem. Świetne sprawdzają się też we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich. Wzór ma już ponad 60 lat i nadal cieszy się dużym powodzeniem i uznawane są za klasykę designu.

Krzesła Tolix wykonane są w całości z metalu – ocynkowanej blachy lub blachy emaliowanej na różne kolory. Możemy kupić modele z oparciem wąskim, szerokim oraz taborety. W sprzedaży znajdziemy zarówno oryginalne Toliksy, jak i inspiracje, które cechują się niższymi cenami.

Krzesła plastikowe w stylu Eames

To kolejne designerskie krzesła, które będą doskonale wyglądały w lofcie oraz innych wnętrzach o nowoczesnym charakterze. Wykonane są z podstawy z czterech drewnianych nóżek z metalowymi elementami rozporowymi oraz plastikowego siedziska. W wersji loft możemy też kupić je z siedziskiem obciągniętym skórą.

Podobnie jak krzesła w stylu Tolix, także te określane mianem Eames są dostępne jako oryginały i inspiracje. Kupimy je w wielu sklepach, także tych internetowych.

Krzesła drewniane – postarzane

Drewno we wnętrzach loftowych najczęściej nie jest idealnie wyszlifowane i równo pomalowane. Zwykle stylizowane jest na postarzane, dlatego widać na nim rysy, przebarwienia, nierówne plamy koloru.

Krzesła drewniane możemy kupić zarówno w stylu klasycznym, z oparciem ze szczebelkami, jaki również możemy wybrać bardziej nowoczesne propozycje. Ciekawym pomysłem będą też drewniane krzesła reżyserskie.