Niejedna kobieta zadaje sobie to pytanie przed ślubem: czy aby na pewno to ten jedyny, z którym pragnę spędzić resztę życia? Zanim nabierzesz stuprocentowej pewności, dobrze przyjrzyj się swojemu partnerowi i odpowiedz sobie na pytanie: czy posiada cechy dobrego związku, które Ci odpowiadają?

Nie tylko wierność i oddanie

Najważniejsza w związku jest wierność – to oczywiste. Bez tej pewności z reguły nie podejmujemy decyzji o wspólnym życiu. Istnieją jednak inne cechy dobrego związku, które świadczą o tym, czy przyszłość z Twoim partnerem będzie malować się w jasnych barwach. Ideał nie istnieje? To prawda, ale każdy mężczyzna może być mu bliski – wystarczy, że spełnia poniższe cechy:

1. Otwartość

Chęć rozmowy i rozwiązania konfliktów to cechy, które powinnaś docenić. W ten sposób zyskasz pewność, że partner nie będzie chciał nic przed Tobą ukryć. Zamiast zażartych kłótni postawicie na spokojne, ale stanowcze rozmowy. Nie martw się – cokolwiek się wydarzy, Twój przyszły mąż będzie z Tobą w pełni szczery.

Partner idealny

2. Poczucie humoru

Trudno wyobrazić sobie wspólne życie z osobą, która posiada inne poczucie humoru… lub nie ma go wcale. Wyobraź sobie spotkanie z przyjaciółmi, wyjście na imprezę czy wspólne oglądanie filmu. Czy oboje bawicie się wówczas tak samo dobrze? Poczucie humoru to wyznacznik tego, kim jest drugi człowiek i czy potrafi podejść z dystansem do niektórych spraw. Poza tym partner posiadający tę cechę będzie dla Ciebie oparciem w trudnych chwilach i zawsze poprawi Ci humor.

3. Zaradność

Partner, który stale potrzebuje Twojej uwagi, nie posiada własnej przestrzeni lub nie potrafi poradzić sobie w pewnych sytuacjach, może nie być dobrym mężem. Idealny partner to taki, który zachowuje zimną krew w każdej sytuacji: w urzędzie, podczas prowadzenia auta czy tworzenia wspólnego budżetu. W razie utraty pracy lub zdrowia nie załamie się, ale będzie starał się wyjść na prostą. To cecha, dzięki której wspólnie przebrniecie przez życie.

4. Chęć rozwoju

Nic bardziej nie buduje jak partner, który potrafi zmotywować Cię do pracy nad sobą. Chęć rozwoju o otwartość na świat to cechy każdego idealnego małżonka. Szanuje Twoje decyzje, ale potrafi doradzić w chwilach słabości. Wie, że masz własne spojrzenie na świat i nie neguje tego. A na dodatek ma całe mnóstwo tematów do prowadzenia ciekawych rozmów.

5. Wrażliwość

Rzecz jasna nie chodzi wyłącznie o wspólne przeżywanie „Titanica”. Mowa raczej o wrażliwości na otaczającą rzeczywistość: ludzi, zwierzęta oraz to, co dzieje się obecnie na świecie. Partner z dużą dozą empatii jest człowiekiem, który w spokojnie i z rozwagą podchodzi do wielu codziennych spraw. Nie jest również obojętny na cudzą krzywdę, a ponadto możesz być pewna, że  sprawdzi się w roli ojca.