Wesele to czas radości i zabawy. Parze młodej zleży na tym,  by każdy z gości, niezależnie do wieku, czuł się na przyjęciu doskonale i wspominał je przez wiele miesięcy. Z tego względu podczas nocy weselnej organizowane są różnego rodzaju niespodzianki i atrakcje, które umilają ten wieczór i czynią go niezapomnianym. Oczywiście, by każdy dobrze się bawił i czuł komfortowo na weselu, należy założyć, że wspomniane zabawy, w których wymagany jest czynny udział, są jedynie propozycją dla chętnych. Być może część gości będzie wolała po prostu obserwować innych uczestników, wielu zaś chętnie weźmie żywy udział w atrakcjach.

Atrakcje na ślub i wesele

Fotobudka

To jedna z najpopularniejszych atrakcji współczesnych wesel. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i dzieci. Istnieje wiele firm, które wypożyczają za niewielką opłatą sprzęt, składający się z budki z umieszczonej w niej aparatem. Inna forma fotobudki to po prostu aparat na statywie,przed którym ustawiają się chętni do zajęcia. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie fotografii indywidualnych i w parach czy grupach, nie tylko z parą młodą. To wspaniała pamiątka. Do wypożyczenia i wykorzystania jest także szereg gadżetów, takich jak wąsy, maski, tła i tym podobne. To sprawia, że goście weselni bez problemu rozluźniają się, a kiedy mija pierwsze skrępowanie, zdjęcia wychodzą naprawdę zabawne i naturalne. Na żadnym weselu nie powinno więc zabraknąć fotobudki. Oczywiście oprócz opcji jej wypożyczenia, istnieje także możliwość kupna tego sprzętu.

Karaoke

Mikrofon i rzutnik z tekstem piosenki oraz odtwarzacz i trochę odwagi, to recepta na weselne karaoke. Każdy może wykazać się swoim talentem lub po prostu zamiłowaniem do śpiewu. Najczęściej tego typu atrakcja cieszy się również ogromnym zainteresowaniem gości, którzy na początku są nieco onieśmieleni, ale w miarę upływu czasu chętnie zgłaszają się na ochotnika do zaśpiewania przeboju współczesnego lub z dawnych lat.

Fajerwerki

Fajerwerki o północy to coraz częściej spotykana atrakcja na weselu. Piękne, widowiskowe światła, rozbłyskujące na niebie efektami specjalnymi są lubiane przez osoby w każdym wieku. Sprawdzą się zarówno w lecie, jak i zimie. Warto do przygotowania oraz pokazu tego typu atrakcji zatrudnić wykwalifikowaną ekipę, która uczyni to w sposób profesjonalny i bezpieczny dla gości oraz otoczenia. Niekiedy dodatkowo fajerwerkom towarzyszy piękna, romantyczna muzyka, co sprawia, że chwila jest szczególnie niezapomniana.

Taniec w dymie lub bańkach

Wypożyczalnie sprzętu niezbędnego do tego, by wytworzyć podczas wesela niezapomnianą atmosferę, mają do zaoferowania między innymi wytwornice dymu lub baniek mydlanych. Taka niespodzianka na pewno zachwyci gości i będzie dla nich dużym zaskoczeniem. Można jej użyć nie tylko podczas pierwszego tańca. Dym jest co prawda gęsty i otula gości swoistą mgiełką, ale jest także zupełnie bezpieczny. Z kolei bańkami mydlanymi zachwyci się także każde pokolenie, ponieważ wytwornica jest wstanie w kilka sekund wypuścić ich całe setki.

Opracowanie: Piekarnia Tysia