Okno zawsze wymaga osłony przed światłem słonecznym, ale musi też zapewniać mieszkańcom domu prywatność. Rozwiązaniem stają się rolety, ale najlepiej nie zakrywające światła całkowicie, a tylko częściowo. Są to tak zwane rolety dzień i noc, czyli najnowocześniejszy rodzaj osłony okiennej

Czym są rolety dzień noc?Rolety dzień noc

Rolety te są nowatorskie, ponieważ dają możliwość płynnego regulowania przechodzącej przez materiał ilości światła (które dociera do wnętrza domu). Uszyte są one bowiem z dwóch warstw materiału – kolorowego i przezroczystego. Materiały te ułożone są naprzemiennie jako pasy i dzięki planowemu ich ustawieniu można całkowicie zaciemnić wnętrze albo wręcz przeciwnie – wpuścić do niego jak najwięcej światła. Jest to możliwe dzięki temu, że tkaniny zamontowane są jako dwie warstwy materiału. Rolety dzień noc inspirowane są poziomymi żaluzjami, ale pozwalają na znacznie większą regulację nasłonecznienia pomieszczenia. W ciągu dnia, gdy ma się ochotę widzieć co dzieje się na zewnątrz, pasy materiału można ustawić na opuszczonej rolecie tak, by była ona całkowicie przezroczysta. Natomiast, kiedy ma się ochotę osłonić, zarówno w dzień jak i w nocy, okno można zasłonić całkowicie ustawiając widoczność pasów kolorowych. Tego rodzaju rolety doskonale zastępują zarówno firanki, jak i tradycyjne zasłony.

Wygoda i duża funkcjonalność rolet dzień noc

Rolety te dadzą się zainstalować w każdym oknie, niezależnie od kształtu listwy przyszybowej. Szczególnie wygodne jest to, że rolety dzień noc na wymiar można zamówić u naprawdę wielu producentów. Dzięki temu mogą one znaleźć się w każdym domowym pomieszczeniu, niezależnie od wymiarów i kształtu okna. Montaż tego rodzaju rolet jest bardzo łatwy i można wykonać go samodzielnie (dzięki dołączonej do nich instrukcji). Do listwy okiennej można je przykleić, przykręcić albo powiesić za pomocą wieszaków (na ramę). Inną opcją jest montaż na ścianie lub suficie. Każde z rolet wyposażone są w system prowadzeń żyłkowych, który utrzymuje materiał przy szybie nawet przy uchylonych oknach. Rolety dzień i noc to jedna z najnowszych propozycji z dziedziny dekoracji okiennych, która jest zarazem stylowa i niezwykle funkcjonalna.