Pierwsza Komunia Święta to zwykle wielkie wydarzenie dla całej rodziny, dlatego warto postarać się, aby ten dzień pozostał niezapomniany nie tylko w sercu naszego dziecka, ale również wszystkich najbliższych. Oprócz przygotowań duchowych należy odpowiednio nakryć stół,  aby uświetnić tą wyjątkową uroczystość.Dekoracja stołu

Kwiaty

Dekoracje kwiatowe będą wspaniałym uzupełnieniem każdego, nawet najskromniej zastawionego stołu. Tu kombinacja jest dowolna: możesz je wstawić do wysokich, strzelistych wazonów lub do tych całkiem niskich, o okrągłym kształcie, stworzyć jeden duży, dekoracyjny wieniec lub kilka mniejszych, lub umieścić w różnokolorowych słoikach. Kwiaty muszą oddawać uroczysty charakter przyjęcia i być kolorystycznym motywem przewodnim. Jeśli obawiamy się, że żywe kwiaty zwiędną lub uczulą, albo będą zbyt mocno pachniały, to z powodzeniem możemy wybrać inne rozwiązanie wybierając się do importera kwiatów sztucznych. Gdy w szale obowiązków nie ma na to czasu, śmiało możesz zamówić gotowe dekoracje ze sztucznych kwiatów ze sklepu internetowego, które dojadą pod same drzwi na czas.

Świece

Świece nadadzą posiłkom podniosłej, odświętnej atmosfery. Tu kolorystyka powinna być dopasowana do pozostałych dekoracji: koloru bieżnika czy kwiatów, ale najbezpieczniej wybrać białe, klasyczne świece. Co jest ważne w przypadku świec? Należy unikać świec zapachowych i parafinowych, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Kupmy bezzapachowe świece stearynowe lub z miodu pszczelego. Świece możemy ozdobić kompozycją ze sztucznych kwiatów, które wytrzymają długie godziny. Hurtownia sztucznych kwiatów lub pobliska kwiaciarnia z pewnością posiada w swoim asortymencie duży wybór gotowych wiązanek na świece.

Zastawa porcelanowa

Jeśli przygotowujemy przyjęcie komunijne w domu, nie powinniśmy iść na skróty i podawać potraw w byle jakich talerzach i filiżankach nie do kompletu. W tak wyjątkowy dzień Pani Domu powinna zadbać o porcelanowy, śnieżnobiały serwis talerzy i filiżanek z jednej kolekcji. Dozwolone są tu delikatne zdobienia, które jednak nie przytłoczą całości dekoracji.

Obrus i serwety

Podczas rodzinnych spotkań unikajmy zwykłych, papierowych serwetek – są one dobrym pomysłem wyłącznie w przypadku imprez w ogrodzie czy kinderbalu. Aby odpowiednio przyjąć swoich gości, na każdym nakryciu powinna znaleźć się płócienna serweta, elegancko zwinięta w rulon lub finezyjnie poskładana. Gdy nie masz takich umiejętności, poproś kogoś o pomoc lub obejrzyj filmik instruktażowy.

Sztućce

To drobiazgi decydują o końcowym efekcie, dlatego warto pamiętać o sztućcach. Sztućce układamy zgodnie z przyjętymi konwenansami: widelec od lewej, nóż od prawej, łyżka od prawej, łyżeczka i widelczyk do deserów nad górną krawędzią talerza. I oczywiście nie zapomnij ich wypolerować!

Źródła: