Picie wody z kranu w opinii większości osób uznawane jest za istną herezję. Trudno się temu dziwić, bowiem woda z kranu nie urzeka swym smakiem, a substancje w niej zawarte mogą walnie przyczynić się do utraty zdrowia. Jednak nie wszyscy mają świadomość, iż jakość tej wody od wielu lat uległa pozytywnej zmianie i spełnia rygorystyczne wymogi narzucone przez UE. Dzięki temu woda z kranu jest nie tylko bezpieczna, ale także smaczna. Oto trzy najważniejsze powody dla których warto pić wodę z kranu.

Cenne źródło pierwiastków

Pierwszym nader ważnym walorem „kranówki” jest spora zawartość cennych minerałów. Woda pochodząca z naszych kranów jest średniozmineralizowana, a więc zawiera w jednym litrze około 10mg magnezu oraz 66mg wapnia. Wspomniane pierwiastki są głównie odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Oto kilka przykładów ich wpływu :

– właściwa praca organów

– prawidłowa budowa kości

– uregulowana gospodarka hormonalna

Picie wody z kranuSłów kilka o ekonomii

Kolejnym ważnym walorem owej formy jest aspekt ekonomiczny. Średnia cena litra wody w dużych oraz średnich miastach wynosi niespełna 1gr za litr. Biorąc pod uwagę fakt, iż powinniśmy wypijać dziennie około 2l wody, to wykorzystując wodę kranową jej cena będzie wynosić około 1.8gr. Średni koszt wody mineralnej – niegazowanej oscyluje w granicach 2zł za litr, a więc w skali miesiąca oszczędzamy około 59zł. Warto? Pewnie, że warto!

Smak także ma znaczenie!

Ostatnią zaletą picia wody z kranu jest jej smak, który wciąż dzieli społeczeństwo. Jedni uważają, iż jest on niezadowalający, inni z kolei są miłośnikami. Smak wody kranowej można diametralnie zmienić, a wszystko za sprawą filtrów. Do najpopularniejszych zaliczamy filtr z wkładem żywicy jonowymiennej oraz wkładem węgla aktywowanego. O innych walorach wody kranowej oraz sposobami na jej ulepszenie można przeczytać na stronie internetowej renomowanej marki Uponor – https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje