Rozpoczęcie przygody ze scrapbookingiem wiąże się z koniecznością zakupu kilku podstawowych artykułów papierniczych. Jednym z nich jest chociażby papier do scrapbookingu. Zastanawiasz się jaki jego rodzaj wybrać na początek? A może jesteś już doświadczonym scraperem i chcesz sięgnąć po konkretny wariant papieru? Sprawdź najważniejsze informacje na temat papieru do scrapbookingu, takie jak – wzory, tekstury, kolory, rozmiary, jak również ceny pojedynczych kartek oraz całych kompletów! Niech papier do scrapbookingu nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

Jaki papier do scrapbookingu wybrać?

Dużą zaletą papieru do scrapbookingu jest to, że występuje on w wielu wariantach. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie go do każdego, wykonywanego przez siebie rękodzieła. Na początku trzeba chociażby wskazać na dwa podstawowe rodzaje takiego papieru. Wyróżnia się je w związku ze sposobem na jaki używa się papieru. Pierwszy z nich to papier twardy, który służy jako baza do dalszej dekoracji i ozdabiania. Natomiast drugi to papier ozdobny, który jest nieco cieńszy i przeznaczony jest do oklejania bazy, ozdabiania oraz tworzenia kolejnych warstw. Kolejny podział papierów do scrapbookingu może opierać się na wielkości pojedynczych arkuszy. Z jednej strony mogą to być duże kartki, ale spotkać można się również z całkiem małymi arkuszami papierów. Można wykorzystywać je w całości, jak również wycinać z nich pewne elementy. Mało tego, wyróżnia się także papiery o odmiennej teksturze. Jedne są gładkie, natomiast inne na przykład brokatowe, mają nieco bardziej chropowatą powierzchnię. Poszczególne arkusze papierów do scrapbookingu mogą być jednostronne lub dwustronne. Ponadto, można spotkać takie, które będą jednokolorowe. Jednak jest możliwość zakupu także wzorzystych, bogatych w motywy arkuszy. Tak naprawdę wielość tych wzorów jest nieograniczona. Można wybierać spośród całych napisów, czy też liter, które później można wycinać i tworzyć z nich hasła, czy slogany. Tematyka ilustracji znajdujących się na papierach do scrapbookingu może być powiązana na przykład z różnymi świętami – Wielkanocnymi, czy Bożego Narodzenia. Są także papieru obrazujące elementy typowe dla poszczególnych pór roku – wiosny, lata, jesieni, czy zimy. Bez względu na to, w jakiej stylistyce utrzymywane jest tworzone przez nas rękodzieło, można mieć pewność, że znajdzie się idealny papier, który będzie można wykorzystać.

Gdzie kupić papier do scrapbookingu?

Obecnie scrapbooking staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Bezpośrednio wpływa to na fakt, że zakup wszelakich profesjonalnych akcesoriów z nim związanych nie powinien sprawiać większej trudności. Papier do scrapbookingu można kupić chociażby w stacjonarnych sklepach papierniczych, jak również w ich internetowych odpowiednikach. Oferty poszczególnych punktów sprzedaży, co do zasady nie różnią się od siebie. Jedynym rozróżnieniem w pewnych sytuacjach staje się cena – szczególnie, jeśli natrafi się na atrakcyjne promocje, które skutecznie obniżają koszty, jakie w związku z tym należy ponieść. Przeciętnie koszt pojedynczego arkusza papieru do scrapbookingu to około dwa lub trzy złote. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem staje się więc kupowanie całych zestawów papierów. Łącznie jest to większy, jednorazowy koszt – około kilkunastu złotych, jednak pamiętać trzeba, że od razu otrzymuje się wtedy kilkanaście arkuszy, które można wykorzystywać. Mało tego, papier z jednego kompletu może być wykorzystywany przy tworzeniu spójnej i utrzymanej w konkretnym trendzie stylizacji. Taki zakup sprawdzi się u początkujących scraperów, którzy mają jeszcze problemy z właściwym dobieraniem do siebie poszczególnych elementów dekoracyjnych.

Co zamiast profesjonalnego papieru do scrpabookingu?

Jeśli nie stać Cię na zakup takiego papieru, albo po prostu dopiero chcesz przekonać się czy scrapbooking jest dla Ciebie, możesz skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Przede wszystkim możesz tworzyć ze zwykłych kartek papieru – kolorowych lub białych. Ponadto użyć możesz – kartki starych gazet, arkusze papieru do pakowania prezentów, szary papier pakowy, różnobarwne i wzorzyste serwetki ozdobne, skrawki tapety, kalki, kartki ze starych książek, kolorowe bibuły, a nawet papier czerpany. Jedne z nich możesz wykorzystać jako stabilne bazy, a jeszcze inne mogą pełnić rolę elementów dekoracyjnych, którymi oklei się bazę. Wykorzystanie tych materiałów daje jeszcze większe możliwości zdobnicze, a przy tym nie wymaga ponoszenia dużych kosztów, ponieważ większość z tych akcesoriów możesz znaleźć we własnym domu.

Podsumowanie

Pamiętaj jednak, że zapoznając się z bogatą ofertą papierów do scrapbookingu można po prostu oszaleć. Wszystko przez to, że występują one w naprawdę wielu wariantach. Dlatego też musisz mieć się na baczności, aby nie stracić zbyt wiele pieniędzy na kupowaniu za dużej ilości papierów. Wybierając poszczególne arkusze takiego papieru musisz pamiętać, aby ich stylistyka była do siebie podobna. Dzięki temu Twoje rękodzieło będzie spójne, atrakcyjne wizualnie i profesjonalne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą papieru do scrapbookingu:  scrapshop.com.pl