Wielu osobom klimatyzacja kojarzy się wyłącznie z prestiżowymi i luksusowymi obiektami użytkowymi, takimi jak hotele, nowoczesne centra rekreacyjno-sportowe czy biurowce, w jakim swoje siedziby mają renomowane firmy.

Profesjonalna klimatyzacja, czyli dobry klimat dla naszego zdrowia

W ciągu ostatnich latach technologia upowszechniła się jednak na tyle, że koszt montażu profesjonalnej instalacji klimatyzacyjnej w domach czy mieszkaniach – nie wiąże się z olbrzymim wydatkiem. Dzięki temu, a także za sprawą coraz większej świadomości w zakresie dobroczynnego wpływu klimatyzacji na nasze zdrowie i samopoczucie, sukcesywnie rośnie liczba gospodarstw domowych, które decydują się na montaż popularnej „klimy”.

Prawidłowo zainstalowany klimatyzator jest najprostszym sposobem na stworzenie optymalnych warunków w zakresie temperatury oraz wilgotności w danym pomieszczeniu. Odpowiednio skonfigurowana klimatyzacja, doskonale sprawdzi się zarówno w gorących okresach roku (schładzanie), jak również w roli urządzenia grzewczego.

Klimatyzację często błędnie utożsamia się z alternatywą dla wentylacji, są to jednak dwie niezależne instalacje, których zadaniem jest współdziałanie w zakresie uzdatniania powietrza i nadawania mu pożądanych parametrów. 

Montaż klimatyzacji jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób zmagających się z problemem alergii czy astmatyków, bowiem jedną z funkcji klimatyzatora jest filtracja powietrza, skutkująca przechwytywaniem wielu szkodliwych cząstek (m. in. pyłów czy kurzu). Dodatkowo, niektóre modele wyposażone są w specjalne systemy jonizujące powietrze, co jeszcze korzystniej wpływa na jego jakość.

Dobrej klasy fachowiec i branżowy specjalista, nie tylko potrafi sprawnie zamontować niezbędne urządzenia, ale wcześniej także pomoże przy właściwym ich doborze – pod kątem konkretnego pomieszczenia oraz oczekiwanych zadań, jakie realizować ma klimatyzacja. Równie ważna jest optymalna konfiguracja instalacji, zakładająca np. utrzymywanie latem temperatury rzędu 23-25 st. C oraz wilgotności powietrza na poziomie 40-60%. Profesjonalna firma zajmująca się montażem układów klimatyzacyjnych, podczas nastawów – bierze także pod uwagę zalecenie, aby różnica temperatury pomiędzy pomieszczeniami klimatyzowanymi a tymi bez tego typu urządzeń – nie przekraczała 7 st. C. Warto więc zdecydować się na współpracę z podmiotem oferującym usługi kompleksowe, który bez problemu zajmie się w razie potrzeby również serwisem czy naprawą instalacji klimatyzacyjnej.