Coraz więcej słyszy się o zagrożeniach wynikających z konsumpcjonizmu i nieodpowiedzialnego korzystania z ograniczonych zasobów naszej planety. Każdego dnia Ziemia jest zasypywana tonami śmieci. Dlaczego więc nie wykorzystać motywów zero/less waste przy organizacji wesela?

Wesela w stylu boho od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zapewne wynika to z faktu, że coraz więcej ludzi decyduje się przeżyć najważniejszy dzień w życiu w atmosferze hippisowskiego luzu i w bliskości z naturą. Styl boho charakteryzuje się łączeniem ze sobą różnych faktur, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów do tworzenia dekoracji. A gdyby tak połączyć styl boho z ideą zero/less waste?

Przygotowania do wesela, któremu będzie czerpał z motywu zero/less waste można rozpocząć już w momencie planowania wyglądu zaproszeń. Niezależnie od tego czy będą one wykonywane ręcznie, czy ich przygotowanie zostanie zlecone drukarni, warto zorientować się czy będą one wykonane na papierze z recyklingu. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii przetwarzania makulatury, nie trzeba obawiać się, że eko-papier będzie wyglądał gorzej niż ten użyty po raz pierwszy.

Kolejnym, niezwykle uroczym i oryginalnym pomysłem na uniknięcie produkowania odpadów jest konfetti z liści. Wystarczy zebrać liście i zaopatrzyć się w dziurkacz o pożądanym kształcie. Oczywiście najpiękniejsze i najbardziej zróżnicowane kolory liści są u nas dostępne jesienią, może więc warto wybrać się na spacer połączony ze zbieraniem liści na konfetti już podczas poprzedniej jesieni i snuć plany ślubne w pięknych okolicznościach przyrody?

Nie można zapomnieć także o winietkach, które ułatwią gościom odnalezienie swojego miejsca przy stole. Pięknie wpiszą się w klimat boho i eko winietki przygotowane na niewielkich drewnianych krążkach.

Często pomijanym, ale niezwykle istotnym z perspektywy idei zero/less waste szczegółem jest kwestia słomek do picia. Te plastikowe stanowią ogromny problem dla środowiska i natury. Organizując wesele sprzyjające środowisku nie można zapomnieć o doskonałej alternatywie, jaką są eko słomki papierowe. Drinki i napoje podawane gościom zyskają dzięki temu niepowtarzalny charakter.

Do stworzenia dekoracji można wykorzystać szklane słoiki i butelki, do których można włożyć świeczki lub polne kwiaty. Do ozdobienia słoików przydadzą się wstążki, koronki, sznurki jutowe, piórka czy koraliki.

Naukowcy każdego dnia, przypominają nam, że doprowadziliśmy Ziemię na skraj wytrzymałości. Nasze codzienne wybory mogą przyczynić się do odsunięcia w czasie katastrofy ekologicznej. Wymarzone wesele może stać się imprezą, która połączy ideę zero/less waste ze stylem boho, który jest tak bardzo związany z naturą. Może to być też wydarzenie, które pokaże Tobie i Twoim bliskim, że zmiany zaczynają się od nas samych.